Rehabilitacja Ortopedyczna

zespoły bólowe, dyskopatia, rwa kulszowa, złamania, stłuczenia, endoprotezy, artroskopie


Rehabilitacja Ortopedyczna

Rehabilitacja Wad Postawy

plecy okrągłe, plecy wklęsłe,plecy płaskie, skoliozy, wady klatki piersiowej, wady kończyn dolnych


Rehabilitacja Wad       Postawy

Fizjoterapia w Urologii, Ginekologii, Proktologii

www.urosilesia.pl


Fizjoterapia w Urologii, Ginekologii, Proktologii

Metoda McKenzie to mechaniczne diagnozowanie i leczenia (Mechanical Diagnosis and Therapy® - MDT) zaburzeń mechaniki kręgosłupa, w tym zespołów bólowych, oraz schorzeń stawów obwodowych i kończyn. Terapia według metody McKenziego bazuje na stosowaniu środków mechanicznych: ćwiczenia, odpowiednio dobrana pozycja statyczna, terapia manualna, które wpływają na poprawę mechaniki kręgosłupa lub stawów i tkanek okołostawowych kończyn.

Metoda PNF to metoda fizjoterapeutyczna polegająca na przywróceniu utraconej funkcji poprzez torowanie nerwowo mięśniowe (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation). Polega na wykonywaniu ruchów, pewnych ćwiczeń trójpłaszczyznowo, co umożliwia aktywację określonych grup mięśniowych należących do jednego łańcucha mięśniowego. Terapia metodą PNF jest bezbolesna, funkcjonalna i zgodna z potrzebami ruchowymi pacjenta.

Metoda Kinesiology Taping (plastrowanie dynamiczne) to metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu określonych partii ciała pacjenta plastrami o specjalnej strukturze. Plastrowanie przeprowadzane jest z uwzględnieniem budowy anatomicznej, fizjologii oraz biomechaniki ciała pacjenta, a każda aplikacja poprzedzona jest badaniem oraz oceną układu mięśniowo-powięziowego. Metoda sprawdza się w redukcji dolegliwości bólowych, przywracaniu prawidłowego napięcia mięśniowego, poprawie funkcji oraz zakresu ruchów w stawach, usprawnianiu krążenia krwi i fimfy, zapobieganiu i korekcji wad postawy.

Metoda Neurodynamika Kliniczna (Neurodynamic Solutions NSD) to koncepcja skupiająca się na wnikliwym badaniu oraz leczeniu chorób układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego z obwodowym mechanizmem neurogennym bólu, obejmującym korzenie nerwowe oraz nerwy obwodowe. Metoda znajduje zastosowanie w rehabilitacji pacjentów z dysfunkcjami neurologicznymi i ortopedycznymi.

Metoda EMG Biofeedback (biologiczne sprzężenie zwrotne) to metoda ćwiczeń mięśni wykorzystująca oddziaływanie na świadomość pacjenta. Reakcje nerwowo-mięśniowe, rejestrowane i pokazywane przez skalowane wskaźniki przyrządów, dają możliwość kontroli i wzmocnienia działań. Biofeedback umożliwia uruchomienia właściwej grupy mięśni, kontrolowania nasilenia i czasu trwania skurczu, rozluźnienia i obiektywnej obserwacji postępów terapii. Znajduje zastosowanie w rehabilitacji urologicznej, ginekologicznej, ortopedycznej, neurologicznej.


Strona główna | Gabinet | Zabiegi | Współpraca | Cennik | Artykuły | Kontakt 2008 © Fizjo-Plus
wykonanie CADDO.pl